30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


EWE OneIT Ekibi MCI Projesini International SAP Conference for Utilities’de Paylaştı

EWE Turkey Holding,SAP MCFU’yu (Multi-Channel Foundation for Utilities) kullanarak e-Devlet’e entegre ettiği EWE Multi Channel Implementation (MCI) projesini yaklaşık 3000 profesyonelin katılım gösterdiği International SAP Conference for Utilities’de paylaştı. 17-19 Nisan tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleştirilen etkinliğe OneIT ekibiyle katılan EWE Turkey Holding,özel gaz dağıtım firmaları arasında bir ilk olma niteliği taşıyan MCI projesiyle müşterilerinin abonelik ve borç bilgileri gibi verilere e-Devlet üzerinden erişimlerini sağlayacak. MCI projesi, etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren SAP Utilities CEO’su Henry Bailey ve SAP Oil&Gas CEO’su Benjamin Bernerness tarafından da 2017’nin en başarılı projeleri arasında gösterildi.

Her yıl SAP dünyasını bir araya getiren ve yaklaşık 3000 kişinin katılım gösterdiği etkinlik International SAP Conference for Utilities, 17-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Lizbon’da düzenlendi. SAP inovasyonlarının ve entegrasyonlarının paylaşıldığı konferansta EWE Turkey Holding Kurumsal Uygulamalar Müdürü A.Çağatay İbişoğlu, EWE Multi Channel Implementation (MCI) projesini SAP dünyasıyla paylaştı. Etkinliğe katılan enerji ve dağıtım şirketleri tarafından büyük ilgi gören EWE MCI projesi, açılış konuşmasını yapan SAP Utilites CEO’su Henry Bailey ve SAP Oil&Gas CEO’su Benjamin Bernerness tarafından da 2017’nin en başarılı projeleri arasında gösterildi.

Özel gaz dağıtım firmaları arasında bir ilk

EWE Turkey Holding’in OneIT ekibi tarafından gerçekleştirilen ve gaz, elektrik müşterileri için self-servis işlemler başlığı altında abonelik bilgilerine e-Devlet platformu üzerinden erişim hakkı sağlayacak olan MCI projesi, bir SAP ürünü olan MCFU (Multi-Channel Foundation for Utilities) platformunu kullanması açısından da bir ilk olma özelliği taşıyor. EWE Turkey Holding’in MCFU ile e-Devlet sistemine entegre olarak gerçekleştirdiği bu projeyle, doğal gaz aboneleri turkiye.gov.tr üzerinden abonelik bilgilerine ve geçmişe yönelik ödeme, borç bilgilerine erişim sağlayabilecek. İlk aşamada EWE Turkey Holding’in doğal gaz şirketleri için yapılan MCI projesi, gelecekte elektrik müşterileri için de yapılacak.

MCFU platformunun EMEA bölgesinde ilk defa EWE tarafından kullanıldığını belirten EWE Turkey Holding Kurumsal Uygulamalar Müdürü A.Çağatay İbişoğlu;

“Özel gaz dağıtım firmaları arasında bir ilk olma niteliği taşıyan projenin sonunda, günümüz enerji sektöründe müşteri gözünden ürünlere ve servislere bakış açısını yakalayarak, hizmetlere değer katmaya devam edeceğiz. SAP MCFU, temel olarak mümkün olan tüm kanallardan müşterilimizin bizimle iletişime geçmeleri ve kendi bilgilerine erişmeleri için bir platform sağlıyor” diye konuştu.

EWE Turkey Holding’in sadece e-Devlet entegrasyonu ile sınırlı kalmayacak MCI yatırımı, internet siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden de müşterileri ile arasında bir temas noktası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir