30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EVÇED, Merkezi Sınav Tarihlerini Açıkladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) tarafından 2019 yılı Temmuz döneminde düzenlenecek olan Merkezi Sınav tarihi ve sınav ücreti açıklandı.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre Merkezi Sınav ile ilgili bilgiler şu şekilde:

EVÇED duyurusunda şu hususlara da dikkat çekti:

1. EVÇED ilan edilen sınav tarihlerinde, sınav giriş ücretlerinde ve sınav yerlerinde değişiklik yapabilir, ihtiyaç görmesi halinde bunlara ek sınavlar açabilir.

2. Başvurular son başvuru tarihi olarak belirtilen günde mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen sınav başvuru adresine yapılabilir. Belirtilen günün mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU, EVÇED’in www.yegm.gov.tr internet adresinde elektronik ortamda yayımlanmaktadır.

4. Sınava başvurusu için; Sınav Kılavuzu’nda bulunan Ek-1 ve Ek-2’deki dilekçe örneği ve merkezi sınav kayıt formu (Ekleri birlikte) ile aşağıda yer alan sınav başvuru adresine müracaat edilmesi gerekmektedir.

5. Sınav başvuru adresi ile sınav yeri adresi farklı olup bilgileri aşağıda bulunmaktadır:

Sınav Başvuru Adresi: T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2, 06520 Çankaya/ANKARA

Sınav Yeri Adresi: Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Eti Mah. Yükseliş Sk. No: 5, 06570 Maltepe/ANKARA

Son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.