30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EÜAŞ, 10 Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Sınav Düzenleyecek

ANKARA (Enerji Portalı) – Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere çeşitli meslek dallarından on (10) Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere, Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfından 8. derecede 10 Müfettiş Yardımcısı alımı için EÜAŞ Teftiş Kurulu Yönetmeliği hükümlerine göre Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacak.

Sınava başvurmak isteyen adayların şu özelliklere haiz olması gerekiyor:

1) ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 80 ve daha yüksek puan almış olmak ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puandan başlanarak yapılan sıralamaya göre ilk 200 kişi içinde bulunmak (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü yazılı sınava çağrılacaktır).

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı olan genel şartları taşımak.

3) 01/01/2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarihi ve daha sonra doğanlar).

4) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğrenim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak.

5) Erkek adaylar için yazılı sınav tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği olmamak.

6) Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

7) EÜAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamak.

8) Aday formu ile birlikte istenilen belgeleri süresi içinde “II-SINAV BAŞVURUSU” bölümünde belirtilen adrese ulaştırmış olmak.

Daha fazla bilgi edinmek ve sınav başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.