30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB’nin Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Bugün Başladı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 kamu personeli alımı başvuruları bugün başladı. Adayların sınava katılabilmek için 1 Şubat 2019 saat 16:00’ya kadar başvuru yapması gerekiyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) 20 kamu personeli alımı başvuruları bugün başladı. Enerji Uzmanı Yardımcılığı için yapılacak personel alımına “Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi, İşletme, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisi, İngilizce İktisat, Ekonomi, Maliye, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisi, Hukuk, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölü mezunu olmaları gerekmektedir. Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Çalışmaları” bölümü mezunlarından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan türlerinden 70 puanı bulunanlar başvurabiliyor.

Adayların sınava katılabilmek için 1 Şubat 2019 saat 16:00’ya kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığın internet adresinde yer alan başvuru formu doldurarak şahsen veya posta yoluyla ETKB Personel Dairesi Başkanlığına başvuru yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.