30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
 • DOLAR
  6,077
 • EURO
  6,7804
 • BIST
  85150
Solar Çatı Hesaplama Modülü
MENÜ

ETKB, Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Danışmanlık Hizmeti Alacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), IPA 2013 Enerji Sektör Programı Faz-2 kapsamında “IPA 2013 Projeleri Çıktılarının Görünürlüğü ve Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Kamu Farkındalığının Artırılması için Danışmanlık Hizmetleri” başlıklı bir hizmet alımı gerçekleştirecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, IPA 2013 Enerji Sektör Programı Faz-2 kapsamında “IPA 2013 Projeleri Çıktılarının Görünürlüğü ve Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Kamu Farkındalığının Artırılması için Danışmanlık Hizmetleri” başlıklı bir hizmet alımı gerçekleştirecek.

Bakanlık,12 ay süre ile verilecek hizmetlerin kapsamını şu şekilde sıralıyor:

 • Forumlar, çalıştaylar, sempozyumlar, yuvarlak masa toplantıları gibi çeşitli etkinliklerin organizasyonu ve gerçekleştirilmesi,
 • Ders kitapları, broşürler, kitapçıklar gibi basılı materyallerin hazırlanması, tasarımı ve dağıtımı,
 • Gazete ilanları, dergi ilanları, spot filmler/videolar gibi reklam ve tanıtıcı materyallerin tasarımı/çekimi, (iv) internet siteleri ve sosyal medya hesapları için içerik üretimi ve internet sitesi ve sosyal medya hesaplarının tasarımı, içerik üretimi ve yönetimi,
 • Logo tasarımı, slogan çalışması gibi tasarım ve içerik üretimine yönelik işler.

Tüm bu faaliyetlerin geçmiş ve mevcut IPA projelerinin sonuçlarının duyurulması ve yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında kamu farkındalığının artırılması amaçlarına uygun olarak planlanması ve gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

Bakanlık, ayrıca başvuracakların Danışmanlar Ekim 2014’te güncellenen Ocak 2011 tarihli “Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı” başlıklı kılavuzun (Danışmanlık Kılavuzu) Dünya Bankası’nın çıkar çalışması politikasını açıklayan 1.9 sayılı paragrafını dikkate almalarını istiyor.

Bakanlık, hizmet vermek için başvuracakların ilgi beyanlarının 11 Mart 2019 günü saat 14:00’a kadar yazılı olarak elden veya elektronik posta yoluyla “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No: 2 (A Blok 4. Kat Oda No: 60)” adresine ulaştırılmasını bekliyor.

İlgili alıma dair detaylı bilgilere aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz:

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir