30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETK Uzmanları Derneği Yeni Bir Rapor Özeti Yayınladı

ANKARA (Enerji Portalı) – ETK Uzmanları Derneği, yenilenebilir enerji çalışmaları kapsamında 20 Politika Tavsiyesi Raporu-1 adlı yeni bir rapor özetini kamuoyu ile paylaştı.

Bilindiği üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzmanları Derneği, Dünya’da yayınlanan “Enerji” konulu raporlar ile ilgili çalışmalar yapıyor. ETK Uzmanları, üzerinde çalıştıkları bu raporların özetini ise kamuoyu ile paylaşıyor.

ETK Uzmanlarının yapmış olduğu son çalışma ise dün kamuoyunun bilgisine sunuldu. Son çalışmalarında uzmanlar yenilenebilir enerji çalışmaları kapsamında,  Uluslararası Enerji Ajası (Internaitonal Energy Agency, IEA) ’nın 20 Politika Tavsiyesi Raporu-1 adlı yayındaki görüşler ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

ETK Uzmanlarının hazırladığı rapor özeti dört bölümden meydana geliyor. Özette, yenilenebilir enerjiye dair hedefler ve bu hedeflere yönelik strateji ve eylem planları ilk olarak yer almakta. Bu iki bölümden sonra Ulusal Enerji Ajansı, belirlenen hedeflerin ve stratejilerin iyi verilerle desteklenmesi gerektiğini söyleyerek yenilenebilir enerji ilgili standartların takip edilmesini ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili kapsamlı verilerin üretilmesini öneriyor. Hazırlanan özette son olarak ise, stratejelerin, eylem planlarının ve politikalarının değerlendirilmesinin önemli olduğuna değiniliyor.

Hazırlanan her bölüm ile ilgili Ulusal Enerji Ajansı’nın sunduğu en iyi örnekler de özet raporun içinde yer alıyor.

Özet rapora buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.