30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB Uzman Yardımcılığı Adaylarından İstenilen Belgeler!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcılığı Giriş Sınav Sonucuna ilişkin duyuru yapıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcılığı Giriş Sınav Sonucuna ilişkin şu duyuruyu paylaştı:

1. Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Sonuç Listesi ektedir. (LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ) 

2. Sınavı kazanan adayların atamalarının yapılabilmesi için 02/07/2021 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

İstenilen Belgeler:

 1. Dilekçe (TIKLAYINIZ)
 2. 8 adet renkli vesikalık fotoğraf (4,5 x 6 ebadında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun.)
 3. Nüfus cüzdanı aslı (Fotokopisi Bakanlığımızca tasdik edilerek aslı iade edilecektir.)
 4. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair Sağlık Raporu (Hastanelerin Psikiyatri polikliniklerinden alınacak)
 5. Mal Bildirim Formu (Form bilgisayarda veya elle doldurulup, tek sayfa olacak şekilde önlü-arkalı çıkarılarak ıslak imzalı olarak getirilecektir.) (TIKLAYINIZ)
 6. Adli Sicil Belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir.)
 7. Güvenlik Soruşturması Formu (Bilgisayarda doldurulup elektronik ortamda flash bellek vb. ile getirilecektir.) (TIKLAYINIZ)
 8. Lisans Diploması (Fotokopisi Bakanlığımızca tasdik edilerek aslı iade edilecektir.)
 9. Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) (e-devlet üzerinden alınabilir.)
 10. Varsa Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonuç Belgesi
 11. Varsa Ortaokul ve Dengi, Lise ve dengi okullarda, Normal Öğrenim süresinden fazla (Hazırlık) öğrenim görenlerin buna ilişkin belge aslı.
 12. Varsa Lisans Üstü Öğrenim görenlerin buna ilişkin belge aslı. (Fotokopisi Bakanlığımızca tasdik edilerek aslı iade edilecektir.)
 13. Halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışanlar için çalıştığı kurumu, statüsünü ve unvanını belirten yazılı beyanı ve onaylı hizmet belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.