30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB Personel Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı.

5 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan 30909 nolu Resmi Gazete’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nde Değişklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in yürürlüğe girdiği duyuruldu.

Yönetmelikte yapılan değişiklikler şu şekilde oldu:

  • 24.12.2014 tarihli ve 29215 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’ndeki “Personel Dairesi Başkanlığı” ibareleri “Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü” olarak değiştirildi.
  • “Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğü” ibareleri yürürlükten kaldırıldı,
  • “Sınavı yapan kurumlar tarafından istenecek her türlü sınav ücreti ve sınava ilişkin diğer ödemeler hakkında ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.” fıkrası eklendi,
  • 6’ıncı maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “iki yıl” ibaresi “altı ay” olarak değiştirildi,
  • 3’üncü maddede yer alan “19/2/1985 tarihli ve 3154 sayılı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun” ibaresi “10/7/2018 tarihli 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” olarak değiştirildi.
İlgili karara ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.