30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB, Nükleer Enerjiyi Anlatan Video Serisi Yayınlamaya Başladı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), nükleer enerji konusunda kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

ETKB, belirlenen enerji politikaları kapsamında nükleer enerji konusunda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, nükleer enerji konusunda Rusya’da eğitim görecek öğrencileri konuk ederek onlarla yüz yüze görüşme yapmıştı.

Bakan Dönmez, eğitim görmek için gidecek olan gençlere Türkiye olarak, hükümet olarak kendilerinden bekledikleri anlatarak, nükleer enerji santrallerinin Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulamıştı.

Bakan Dönmez’in öğrencileri ağırladığı güne ait olan videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Kanalıma Abone Olun!

Bu çalışmalar kapsamında son olarak ETKB, daha önceden yetişmiş olan Nükleer Enerji Mühendisleri ile bir çalışma başlatarak nükleer enerji konusunda toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesi için videolar hazırlıyor. Bakanlık bugüne kadar iki video paylaştı. Bu videoların ilkinde Akkuyu NGS’de çalışacak ilk Nükleer Enerji Uzmanları yer aldı. Bu videoda uzmanlar kendilerini ve görevlerini anlatıyor.

İkinci videoda ise yetiştirilen Nükleer Enerji Uzmanlarının nükleer enerjiyi neden seçtikleri anlatıldı.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.