30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB, Çin ve Arap Yatırımcılara Yatırım Rehberi Hazırlıyor

ANKARA  (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çin ve Arap yatırımları ülkeye çekmek için yeni bir çalışmaya imza attı.

    Bakanlık, elektrik, doğal gaz ve maden sektörlerinde yabancı yatırımcıların ilgisini çekmek için daha önceden İngilizce olarak hazırlanan yatırım rehberini Çince ve Arapça olarak da yayımlamaya hazırlanıyor.

    Bu rehberler ile Bakanlık, İngilizce ile üç dilde ve üç sektörde kömüre dayalı elektrik üretimi, doğalgaz ithalatı, ticareti ve altyapının geliştirilmesi ile maden arama konularında yabancı girişimcilere yol haritası sunmayı planlıyor.

    Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA), kömüre dayalı elektrik üretimi, doğal gaz ithalatı, ticareti ve altyapının geliştirilmesi ile maden arama, işletme ve ihracatı konularına yönelik Türkiye’deki yatırım potansiyelinin güncel istatistiki bilgilerle sunulduğu rehberlerde, aynı zamanda bu sektörlerde yatırım yapmak isteyen girişimcilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğine ilişkin bilgilendirmelere de yer verilecek.

Rehbere ulaşmak için: Tıklayınız Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.