30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB Bünyesindeki Çeşitli Kurumlarda Yeni Atamalar Oldu!

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde önemli atamalarda bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) dahil olmak üzere birkaç bakanlık bünyesinde çeşitli görevden alma ve atamalar gerçekleştirildi. ETKB’de gerçekleştirilen atamalar şöyle oldu:

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2,3 ve 4’üncü maddelerine istinaden ETKB Bakan Yardımcısı Mithat Cansız görevinden alındı. Cansız’ın yerine Prof. Dr. Şeref Kalaycı atandı.

ETKB’de açık bulunan Teftiş Kurulu Başkanlığı’na 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddelerine istinaden Mehmet Tuntaş atandı.

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 8’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, ETKB Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektrik Dağıtım (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Tokat getirildi.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG)’ne Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Cevat Genç getirildi.

İlgili atama kararlarına buradan ulaşabilirsiniz: Atama Kararları

Prof.Dr. Şeref Kalaycının özgeçmişini okumak için enerjiportali.com//profesor-doktor-seref-kalayci-kimdir/ Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.