30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETKB Bünyesinde Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı Kuruldu

ANKARA (Enerji Portalı) –Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yen bir daire kurulacağı bildirildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde “Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı” oluşturulmasına karar verildiği açıklandı.

Bakanlığın merkez teşkilatına bağlı olacak Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı, tabii kaynakların ülke menfaatlerine en uygun şekilde değerlendirilmesi için ülke stratejisi ve politikalarını belirlemek için gerekli çalışmaları yapacak ve önerilerde bulunacak.

Tabii kaynakların araştırılması ve geliştirilmesiyle ilgili çalışmaları teşvik ve koordine edecek…

Tabii kaynakların araştırılması ve geliştirilmesiyle ilgili çalışmaları teşvik ve koordine etme görevi bulunan başkanlık, alandaki teknolojik araştırma ve geliştirme faaliyetlerini takip etmek ve sonuçlarını ilgili mercilere iletmekten sorumlu olacak.

Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı aynı zamanda kamu yararı niteliği taşıyan gerçek veya tüzel kişilere ait diğer yatırımların, kamu yararı açısından önceliğini ve önemini tespit ederek gerekli işlemleri yürütecek.

Nükleer Enerji Genel Müdürlüğü’nün ismi değiştirildi…

Aynı kararname ile bakanlık bünyesindeki Nükleer Enerji Genel Müdürlüğü’nün ismi Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü olarak değiştirildi.

Kararı görmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.