30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Eti Maden ve PTT İşbirliği Konusunda Anlaştı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – PTT-ETİ Maden İşletmeleri İşbirliği Protokolü İmza Töreni, PTT Pul Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan olmak üzere kıymetli isimler katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, konuşmasında devletlerin kurum ve kuruluşlar üzerinden ayakta durduklarını söyledi. En iyi kurumun, görevini en iyi yapan, ülkeye ve millete en fazla katma değer üreten ve hizmet eden kurum olduğunu dile getiren Turhan, tabelaların büyüklüğü, kuruluş tarihinin eski olması veya sahip olunan mekanın modernliğinin çok hizmet edeceği anlamına gelmediğini belirtti.

Çalışmak ve üretmenin, insanların ihtiyaçlarını en üst seviyede yerine getirmenin önemli olduğunu bildiren Turhan, daha önemli olanın ise kurumsal yapıların sağlam temeller üzerine bina edilmesi olduğunu vurguladı.

Bu tür yapıların kişilere bağlı olmadan, günü kurtarmanın, konjonktüre göre iş yapmanın peşinde olmayacaklarına işaret eden Turhan, “Yine bu tür yapılar, dünyanın gidişatını zamanında okuyup, vatandaşın beklentisini iyi analiz eder, belirler, kar ve memnuniyet hesabında ölçüyü kaçırmazlar. Çünkü aslolan kamu hizmeti, ülkenin ve milletimizin menfaatidir.” diye konuştu.

İmzalanacak iş birliği protokolünün sahaya verilen önemin bir yansıması olarak değerlendirdiğini anlatan Turhan, alandaki, sahadaki boşluğun görüldüğünü ve hemen güç birliğine gidildiğini söyledi.

İmzalanacak protokolle iki stratejik kuruluşun, 14’ün üzerinde iş kaleminde birlikte hareket edeceklerini anlatan Turhan, “Bunların içinde lojistikten kargo taşımacılığına, sigortacılık çözümlerinden bankacılık hizmetlerine kadar çok önemli hizmet kalemleri yer almaktadır.” dedi.

eti maden ptt

“İnanıyorum ki bu birliktelik ülkemize ve milletimize önemli katkılar sunacak.”

PTT A.Ş. ile yapılacak iş birliğiyle güçlerine güç katacaklarını ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, şunları söyledi: 

Eti Maden ve PTT A.Ş. arasında gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle önemli bir kalite, zaman ve maliyet avantajı yakalamış olacağız. İnanıyorum ki bu birliktelik ülkemize ve milletimize önemli katkılar sunarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek. İşbirliğimiz, bor ürünlerinin fabrikadan limanlara taşınması, birbirinin devamı ve tamamlayıcısı niteliğindeki iş makineleri, kara, deniz ve demir yolu ekipmanlarıyla gerçekleştirilen iş paketlerini ve her türlü personele dayalı hizmet alımlarını kapsayacak şekilde genişletildi.”

PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer ile yaptıkları görüşmede, ülke değerlerinin nasıl ileriye götürüleceğini konuştuklarını belirterek, söz konusu çalışmanın protokolle noktalanacağını söyledi.

PTT ile Eti Maden İşletmeleri’nin iş birliğinin, ileride neler yapılacağı, hayatın nasıl kolaylaştırılacağı ve ülke ekonomisine katkının nasıl olacağına ilişkin bilgiyi içerdiğini dile getiren Bozgeyik, yapılan iş birliğiyle işlerin daha başarılı yürümesinin verimliliğini ölçeceklerini kaydetti.

“Bor, sanayinin tuzu olarak biliniyor.”

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer ise “sanayinin tuzu” olarak bilinen borun yaklaşık 100 ülkede, 380 destinasyona zamanında ulaştırılmasının kendileri için çok önemli olduğunu ve lojistiğin de bu sürecin en önemli ayağını oluşturduğunu belirtti.

Eti Maden’in standart bir kamu kurumu olmadığına işaret eden Keleşer, “Eti Maden yaklaşık dünyada 5 bine yakın müşteriye ürünlerini ulaştırmaktadır. Eti Maden’in cirosunun yüzde 98’i ihracattır. Bu ihracatı gerçekleştirirken, bütün ekip arkadaşlarımız, bütün yöneticilerimizle cansiperane çalışıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bakanlar Turhan ve Dönmez’in şahitliğinde iştiraki ile işbirliği protokolünü imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.