30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ETD Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri EWE Enerji Sponsorluğunda Organize Edildi

Enerji Ticaret Derneği tarafından düzenlenen ve EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji’nin sponsor olduğu Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri 12 Haziran’da gerçekleştirildi.

Elektrik piyasasında fiyat oluşumu ve yüksek elektrik tüketimine sahip tüketicilerin karşılaştıkları riskler ile başa çıkma yöntemlerine ilişkin düzenlenen seminerde, Enerji Piyasası Düzeleme Kurumu (EPDK) tarafından hayata geçirilen “Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nin Düzenlenmesi” tebliği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Enerji Ticaret Derneği (ETD), iş dünyasını Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri’nde buluşturdu. EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji’nin sponsor olduğu ve 12 Haziran 2018’de Ankara Mövenpick Hotel’de gerçekleştirilen seminerde, elektrik piyasasında fiyat oluşumu ve yüksek elektrik tüketimine sahip tüketicilerin karşılaştıkları riskler masaya yatırıldı. Enerji Piyasası Düzeleme Kurumu (EPDK) tarafından hayata geçirilen “Son Kaynak Tedarik Tarifesi’nin Düzenlenmesi” tebliği hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı seminerde, elektrik piyasasının genel durumu da katılımcılarla paylaşıldı. Seminere, son kaynak tarifesi tüketicileri ve EPDK yetkililerinden tedarik şirketlerine kadar yoğun bir katılım oldu.

Enerji sektörü ve tüketicileri buluşturan Son Kaynak Tedarik Tarifesi Semineri gibi etkinliklerin tüketici farkındalığı ve sektör açısından büyük önem taşıdığını belirten EWE Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Kadir Bulut;“Böylesi anlamlı bir etkinliğe sponsor olarak destek verdiğimiz için mutluyuz. Başta Enerji Ticaret Derneği olmak üzere destek veren, katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Böylesi kapsamlı projelerin hem tüketiciler hem de enerji sektörü için anlam ve önemi çok büyüktür. EWE Enerji olarak, sektörümüzün gelişmesine katkı sağlayacak tüm etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Demir-çelik sektörü, çimento sektörü, organize sanayi bölgeleri gibi SKTT kapsamına giren tüketici gruplarına dönük olarak düzenlenen seminer, Gates Enerji Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Burak KADIOĞLU moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Paydaşların Gözünden Son Kaynak Tedarik Tarifesi” paneliyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.