30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Eşarj, Adalar’da İlk Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu Kurdu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu.

Enerjisa Enerji’nin, 2018 yılında çoğunluk hisselerini satın aldığı Eşarj bir ilki daha gerçekleştirdi. Türkiye’nin en yaygın ve en büyük şark operatörü Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da 22 kVA gücündeki ilk şarj istasyonunu kurdu.

Türkiye’de Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’na (IREC) sahip olan ilk elektrikli şarj istasyonu operatörü olan Eşarj, yeni istasyonu ile Adalar’ın çevreci ulaşım çözümlerine erişimini sağlayarak elektrikli araçlara ilgisi gün geçtikçe artan Adalar halkının ve ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştıracak.

“Adalar’ın sürdürülebilir yaşantısına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz”

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar konu ile ilgili olarak:

Enerjisa Enerji olarak, küresel enerji trendlerini yakından takip ederek sürdürülebilirliği temel alan bir stratejiyi benimsedik. Eşarj da bu stratejinin önemli bir parçası. 2020 yılı sonuna kadar 400’ün üzerinde Eşarj noktasına ulaşma hedefimize sadık kalarak, Adalar’da AYEDAŞ’ın da desteği ile Eşarj istasyonu kurarak bir ilki gerçekleştirdik. Adalar’da elektrikli araçlar hem bireysel hem de toplu taşıma alanında yoğun olarak kullanılmaya başladı. Biz de bu istasyon ile Adalar’ın sürdürülebilir yaşantısına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.