30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Erzurum’da 16 İlçeye Doğal Gaz Arzı Sağlanacak

ERZURUM (Enerji Portalı) – Erzurum’a doğal gaz arzı sağlayan PALEN, Pazaryolu ve Karayazı’yı lisans bölgesine dahil ederken İspir’de de yüksek basınç doğal gaz çalışmalarını sürdürüyor.

PALMET Şirketler Grubu’nun Erzurum iline doğal gaz arzı sağlayan PALEN, Erzurum’da doğal gaz ekonomisinin ve konforunun yaygınlaşması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. PALEN, Pazaryolu ve Karayazı’yı da lisans bölgesine dahil ederek, 2021 yılı sonu itibarıyla Erzurum’da 16 ilçeye doğal gaz arzı sağlayacak.

Şenkaya ve Köprüköy’den sonra 2021 yılı yatırım programına dahil edilen Pazaryolu ve Karayazı’ya CNG ile doğal gaz arzı sağlanacak. 2019 yılında CNG ile doğal gaz arzı sağlanan İspir için yüksek basınç doğal gaz boru hattı çalışmaları devam ediyor. Zorlu bir arazide yürütülen çalışmalar tamamlandığında Erzurum – İspir arasında yaklaşık 72 km doğal gaz boru hattı imalatı yapılacak.

CNG Nedir?

CNG (sıkıştırılmış doğal gaz), henüz boru hattı imalatı yapılmamış bölgelerde doğal gaz kullanımını sağlamak amacıyla doğal gazın sıkıştırılarak CNG Treyleriyle bölgeye taşınmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.