30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Erzincan’da Yenilenebilir Enerjiyle Ücretsiz “Su” Hedefi

ERZİNCAN (Enerji Portalı) – Erzincan Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edeceği enerji geliriyle su fiyatlarını “sıfıra” indirmeyi hedefliyor.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, şehirdeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, “4,5 Yılda Erzincan” da gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kentte enerji alanında önemli projeleri hayata geçireceklerini anlatan Başsoy, şunları konuştu:

“Hayvan pazarı inşaatı ve günlük 250 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvanın kesiminin yapılabileceği Doğu Anadolu’nun en büyük et entegre tesislerinden birini içinde misafir hanesi, lokantası, şovrumları güneş enerjisi ile çalışan büyük bir et entegre tesisini bu yıl sonuna yetiştireceğiz. Çöp dağları ıslah ediliyor, burada çöpten enerji elde edilecek üzerinde piknik yapabileceğiniz bir tertemiz yeşil alan oluşturacağız. Aksu Deresi üzerine kuracağımız elektrik santralleriyle, çöpten üreteceğimiz enerji ile yüksek gelirli bir belediye olup artık sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalara yönelecek bir belediye olacağız. Bu projeler bitince su fiyatları sıfıra yaklaşacak belki ücretsiz olacak. STK’larla istişare toplantılarımız devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.