30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Erdoğan Almanya Bakanı ve Heyeti İle Görüşecek

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Bakanı ve heyeti ile bir araya gelecek. Görüşmeye Alman firmaların üst düzey yöneticileri de katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve heyeti ile birlikte aralarında Siemens, Mercedes, BOSCH, SAP, EON‘un bulunduğu şirketlerin temsilcisini ağırlayacak. Görüşmenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde perşembe günü gerçekleşmesi planlanıyor.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, öncelikli olarak 5 yıl önce kurulması kararlaştırılan Türkiye-Almanya Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi‘nin ilk toplantısı için Türkiye’ye geliyor.

Görüşmede, Türkiye ve Almanya’nın üçüncü ülkelerde oluşturacağı işbirliği imkanları da masaya yatırılması düşünülüyor. Bu kapsamda başta otomotiv, enerji ve telekomünikasyon olmak üzere atılabilecek adımlar konuşulacak. Öte yandan; Alman firmalarına yatırım çağrısının yinelenmesi, son dönemde ekonomi alanında alınan tedbirlerin, Türkiye’deki yatırım fırsatlarının, stratejik yatırımlar için verilen teşviklerin konuşulması da bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.