30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Erciyes Anadolu Holding: 2020’de Enerji Sektörüne Odaklanacağız

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Erciyes Anadolu Holding, 2020’de de enerji yatırımlarına odaklanmayı planlıyor.

İstikbal, Bellona ve Mondihome gibi markalara sahip olarak mobilya halı markalarıyla öne çıkan Erciyes Anadolu Holding, önümüzdeki yıl enerji yatırımlarına ağırlık vermeyi planladığını açıkladı. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Yeni Akit’e yaptığı açıklamada yatırımlarına kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

“Rüzgar ve güneş enerjisine 240-250 milyon dolar yatırım yapacağız.”

Ertekin, önümüzdeki yıl rüzgar ve güneş enerjisine 240-250 milyon dolar yatırım yapacaklarını dile getirdi. Mobilya ve tekstil yatırımlarına da ara vermeyeceklerine işaret eden Ertekin,Ama bütçemizden en büyük payı enerjiye alacak.” diye konuştu.

“Enflasyonun yüzde 8-9, Türkiye’nin büyümesinin ise yüzde 2,5-3 civarında olacağını öngörüyoruz.”

Ertekin, 2019 hedeflerini tutturacaklarını kaydederek, “Gelecek sene için çok umutluyuz. 2020’de enflasyonun yüzde 8-9, Türkiye’nin büyümesinin ise yüzde 2,5-3 civarında olacağını öngörüyoruz. Yüzde 11’e varan bu orana Erciyes Anadolu Holding’in de 4 puan ilave edeceği kanaatindeyiz. Buradan yola çıkarak grubumuzun seneye yüzde 15 büyüyeceği ihtimalinin güçlendiğini ifade edebiliriz.” şeklinde konuştu.

“2023 vizyonu dahilinde ihracat sorumluluğumuzu en önemli programımız haline getirdik.”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından (TMSF) yönetimine geçtikten sonra ortaya koydukları çaba ve izledikleri strateji sayesinde bu zamana kadar, grubun şirketlerinin cirosnun yaklaşık yüzde 100 arttığını vurgulayan Ertekin şunları aktardı:

“2023 vizyonu dahilinde ihracat sorumluluğumuzu en önemli programımız haline getirdik. Örneğin eylül ayında yenilenen logosu, kurumsal kimliği ve yeniden oluşturulan vizyonu ile Mondihome, yurtiçi ve dışında global hedeflerimizi gerçekleştirmede en önemli markalarımızdan biri olacak. Mondihome’a 2020 yılı sonuna kadar 50 milyon liraya yakın bir yatırım bütçesi planlandı. 310 olan mağaza sayımızı 2020 yılında 420, 2023 yılında ise 550’ye çıkaracağız. İstihdam açısından da yeni yılda yüzde 55 istihdam artışı öngörüyoruz.”

Kaynak: Yeni Akit

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.