30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ’tan Spot Elektrik Piyasaları Eğitimi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) tarafından elektrik piyasası hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik düzenlenen Spot Elektrik Piyasaları eğitimi gerçekleştirildi.

EPİAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, elektrik piyasası hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik gerçekleşen eğitime piyasa katılımcılarının yanısıra üniversitelerden piyasa yapısını anlamak ve öğrenmek isteyen katılımcıların da olduğu kaydedildi.

İlk gün, “Elektrik Gün İçi ve Gün Öncesi Piyasaları”nın anlatıldığı eğitimde, “gün öncesi piyasası”nda yapılan işlemlerin uygulamalı olarak işlendiği belirtilen açıklamada, şunlar bildirildi:

“İkinci gün, piyasa uzlaştırması, Serbest Tüketici işlemleri ve piyasa kayıt süreçlerinin işlendiği eğitimde piyasa işleyişi ve uzlaştırmaya yönelik sorular soruldu. Her yıl şirketimiz tarafından belli zamanlarda düzenlenen eğitim programlarında amacımız enerji sektöründe daha bilgili ve donanımlı insanlar yetiştirmektir. İki gün süren Spot elektrik piyasaları eğitimi sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Bir sonraki eğitim programı 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşeceği Spot Elektrik Piyasaları Eğitimi’ne son başvuru 7 Kasım’da olacaktır.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.