30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ ve Takasbank YEK-G Hakkında Protokol İmzaladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ ile TAKASBANK arasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası İşletme Protokolü imzalandı.

EPİAŞ ile TAKASBANK arasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası İşletme Protokolü imzalandı. TAKASBANK yerleşkesinde gerçekleşen imza töreninde açıklama yapan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Temiz enerji kullanmak sadece bugün için değil; gelecek kuşaklarımıza güzel bir çevre bırakmak için de önemli sorumluluklarımızdan. Ülkemizin bu amaçla yaptığı çalışmalara hepimiz şahit oluyoruz. EPİAŞ olarak bizler de üretici ve tüketicinin temiz enerji kullanımının belgelenmesinde büyük önem taşıyan YEK-G Sistemi ve piyasasının açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Bu nedenle TAKASBANK Genel Müdürü Sayın Avşar Sungurlu Bey’le imzalamakta olduğumuz YEK-G Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası İşletme Protokolü de büyük önem arz etmektedir.  İmzaladığımız protokolün sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”

İmza töreninde konuşma yapan TAKASBANK Genel Müdürü Sungurlu ise şu açıklamalarda bulundu:

“EPİAŞ’ın işlettiği spot elektrik ve doğal gaz piyasalarına merkezi uzlaştırma kurumu olarak hizmet sağlıyoruz. Bu noktadaki işbirliğimizden ve çalışmalarımızdan çok memnununuz. YEK-G gibi çevresel bir piyasanın merkezi uzlaştırma kurumu olarak çalışmak bizim için de çok anlamlı olacağına inanıyorum. Umut ediyorum ki bu çevresel piyasalar üretici ve tüketicilerimiz arasında gerekli talebi bulacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.