30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ ve Boğaziçi Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu’nun katılımıyla EPİAŞ ve Boğaziçi Üniversitesi arasında eğitim, danışmanlık ve araştırma ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

EPİAŞ ve Boğaziçi Üniversitesi arasında eğitim, danışmanlık ve araştırma ile ilgili iş birliği protokolü Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen törenle imzalandı. Törene Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu Boğaziçi Üniversitesi rektör yardımcıları, üst düzey yöneticileri ve konu ile ilgili uzman akademisyenlerin yanı sıra EPİAŞ yöneticileri de katıldı.

2021, EPİAŞ’ın yılı oldu!

Kendisi de bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu “EPİAŞ’ın enerji piyasaları alanına giren her konuda eğitim ve araştırmaya çok özel bir önem verdiğini, yapılan iş birliğinin özellikle iklim değişikliği, küresel enerji krizi gibi konuların gündem olduğu şu günlerde sektörümüz ve akademi camiası için önemli bir adım olacak. Mezun olduğum okul ile böyle bir işbirliği çalışmasının içinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ ise  yapılan iş birliğinin hayırlı olmasını dileyerek, “Boğaziçi Üniversitesinin enerji, iklim değişikliği, yüksek teknoloji vb. alanlarda çok önemli çalışmalar yapan tecrübeli bir akademisyen kadrosuna sahip olduğunu ve EPİAŞ’la yapılan işbirliği ile ülkemizin geleceği için çok önemli çalışmalara imza atılacağını” belirtti.

EPİAŞ kurulduğu günden bu yana genç ve dinamik kadrosuyla birçok başarıya imza attı. Özellikle 2021 yılı, devreye alınan Vadeli Elektrik, Vadeli Gaz ve YEK-G (Yeşil Sertifika) piyasaları ile birlikte EPİAŞ’ın yılı oldu. Eğitim ve araştırmanın, gelişim ve ilerlemenin ilk adımı olduğundan hareketle EPİAŞ sektöre kazandırdığı enerji temalı ilk inovasyon merkezi Enerjik ile üniversite öğrencilerine, araştırmacılara ve girişimcilere birçok imkanlar sunuyor.

Yapılan iş birliği ile enerji piyasalarının ihtiyaçları doğrultusunda, Karbon Piyasası (Emisyon Ticaret Sistemi) iş geliştirme çalışmalarının ortak yapılması, EPİAŞ’ın işlettiği mevcut piyasaların yazılımlarının geliştirilmesi, yüksek teknolojili ürünlerin enerji piyasalarına kazandırılması, optimizasyon çalışmalarına yapılacak katkı, enerji piyasaları konusunda yürütülecek eğitim faaliyetleri ve BÜYEM bünyesinde verilecek eğitimlerden faydalanılması, ortak bilimsel faaliyetler, sektöre nitelikli personelin yetiştirilmesi gibi birçok alanda çalışmalar yürütülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.