30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ, Ölçüm Noktaları İçin Talep İşlemlerini Başlattı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ, Eylül 2020 dönemi için kaydı mevcut olmayan veya güncel olmayan ölçüm noktalarının taleplerini almak için işlemleri başlattı.

Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ), ölçüm noktalarının kayıtlı olmaması ya da durumu ve/veya ölçüm noktası tipi alanlarının hatalı olması nedeniyle tedarikçiler tarafından talebi yapılamayan ölçüm noktalarının listesinin başvurularını değerlendirecek.

Bu listede yer alanların KMO Talep Formu kullanılarak 05.08.2020 tarihi saat 23:59’a kadar piyasa katılımcısına ait kurumsal uzantılı mail adresinden st@epias.com.tr adresine iletilmesi gerekiyor.

Ölçüm noktalarına ilişkin kaydın ya da güncellemenin 10.08.2020 tarihi saat 23:59 tarihine kadar sayaç okuyan kurum tarafından gerçekleştirilmesi durumunda, talep işlemleri EPİAŞ tarafından gerçekleştirilecek.

Ayrıca EPİAŞ konu ile ilgili şu zorunlulukları bildirdi:

  • Listenin belirtilen formata uygun olması ve ikili anlaşmanın mevcut olduğunun excel tablosundaki  ilgili alanda beyan edilmiş olması ve tabloda bildirilen dağıtım şirket unvanları dışında manuel olarak ekleme yapılmaması (Organize Sanayi Bölgeleri manuel eklenmelidir) gerekmektedir.
  • Bu duyuru yayınlanmadan önce talep edilebilir ölçüm noktaları için yapılan başvurular ile ekte yer alan excel formatında değişiklik yapılan, zorunlu alanları eksik bırakılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.