30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ, Gün Öncesi ve Gün İçi Piyasa İşlemlerinde Yeni Bir Uygulama Getirdi!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ, Gün Öncesi ve Gün İçi piyasalarına ilişkin veri girişleri ile ilgili yeni bir uygulamaya geçildiğini belirtti.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ), Gün Öncesi ve Gün İçi piyasalarına ilişkin veri girişleri ile ilgili yeni bir uygulamaya geçildiğini belirtti. Referans fiyatın hatasız belirlenebilmesi ve hatalı teklif girişlerinin önlenmesi için yapılan düzenlemeye göre; her bir organizasyon için piyasa katılımcılarından limit belirleme işlem yetkileri 21 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 14:00’te alınacak, Gün Öncesi ve Gün İçi Piyasalarında işlem yapabilecekleri alış-satış işlem limitleri EPİAŞ tarafından belirlenecek.

EPİAŞ tarafından belirlenecek organizasyon limitleri, her bir organizasyon için değişim gösterecek ve organizasyonlar kendileri için belirlenen limitleri EKYS ekranlarında yeni geliştirilen organizasyon limitleri ekranlarından sadece takip edebilecek, bu limitlerde yazılım üzerinden herhangi bir değişiklik yapamayacak.

Piyasa katılımcıları kendilerine belirlenen limitlere ilişkin değişiklik taleplerini sadece kep adreslerinden gönderecekleri yazıyla EPİAŞ’a bildirebilecek.

Limit işlemlerinin hangi kriterlerle belirlendiği ve diğer bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.