30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ, EÜAŞ Verilerini Yayımlamaya Başladı

Ankara(Enerji Portalı)- EPİAŞ’ın duyurusuna göre EÜAŞ-Görevli Tedarik Şirketleri’nin düzenlemeye tabi tarife kapsamındaki ikili anlaşma verileri Şeffaflık Platformu’nda yayımlanmaya başladı.

EPİAŞ, Elektrik ve Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin verilerin yer aldığı Şefaflık Platformu’nda Üretim, İletim, Tüketim, Piyasalar, Doğal Gaz ve Barajlara ait veriler katılımcıların ve kamuoyunun kullanımına sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda elektrik piyasalarında öngörülebilirliğe katkısı açısından kritik öneme sahip olan Görevli Tedarik Şirketleri‘nin düzenlemeye tabi tarife kapsamındaki İkili Anlaşma verileri teslim zamanından önce yayımlanacak şekilde Şeffaflık Platformu’na eklendi. Söz konusu veri “EÜAŞ-GTŞ İkili Anlaşmalar” menüsü altında yer alıyor.

Yayımlanan veri düzenlemeye tabi tarife kapsamında Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Görevli Tedarik Şirketleri arasında yapılan İkili Anlaşma’ların aylık toplam miktarını gösteriyor. Bu veri belirli periyotlar ile teslim zamanından önce EÜAŞ’a sağlanan veriler ile güncellenecek.

Verilere ilişkin her türlü soru, talep ve önerilerinizi  “seffaflik@epias.com.tr” e-posta adresine gönderebilirsiniz.

EÜAŞ-GTŞ İkili Anlaşmalar menüsüne için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.