30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezi: Algoritmalar Yarışıyor

ANKARA (Enerji Portalı) – EPİAŞ, “EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezi” tarafından düzenlenen “Algoritmalar Yarışıyor” yarışmasına başvuruların başladığını duyurdu.

Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ), “ALGORİTMALAR YARIŞIYOR” GÖP optimizasyon yarışması hakkında resmi sitesinde şu duyuruda bulundu:

Enerji sektöründe EPİAŞ AR-Ge Merkezi bünyesinde kurulan Türkiye’nin enerji temalı ilk inovasyon merkezi “EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezi” tarafından düzenlenen “Algoritmalar Yarışıyor” yarışmasına başvurular başladı.

Yarışmanın Hedefi:

>> Spot elektrik ticaretinde referans fiyatın belirlendiği ve
>> Günlük ortalama 120 milyon TL işlem hacminin oluştuğu

Türkiye Gün Öncesi Elektrik Piyasasında konu olan eşleştirme problemine kısa sürede kaliteli çözümler üretebilen algoritmaların geliştirilmesi.

Yarışmada dereceye giren yarışmacılara…

Para ödülünün yanı sıra yurt dışı konferansa katılma, yayın bedeli ve çeşitli ödüller verilecek.

Enerji sektöründe yenilikçi ve öncü proje ve fikirlerin gelişimini desteklemek amacıyla çalışmalarına devam eden EPİAŞ ENERJİK İnovasyon Merkezinin yürüteceği; Türkiye’den ve Dünyadan sektörün öncü araştırmacıları ve çalışanları ile yapılacak eğitimler, röportajlar ve paneller ile zenginleştirilmiş yarışmaya katılım herkese açık!

Akademisyenlerin, araştırmacıların ve üniversite öğrencilerinin katılım sağlaması beklenen yarışma için kayıtlar 30 Nisan-30 Ekim 2020 tarihleri arasında açık olup bu süreçte yarışmacıları bilgilendirecek ve motive edecek Webinar ve etkinlikler organize edilecek. Yarışma kapsamında yapılan çalışmaların yarışma portaline yüklenmesi ve Algoritma Teslimi İçin Son Tarih 15 Nisan 2021 olarak belirlenmiştir.

Yarışma platformu detayları ve başvuru için tıklayınız.

Yarışmaya ilişkin sorularınız için inovasyon@epias.com.tr e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.