30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ, Elektrik Piyasası İle İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ), Risk Teminatı ve YEK Teminatı hakkında önemli bir açıklama yaptı.

EPİAŞ, teminatlarda Ramazan Bayramı dolasıyla yapılacak olan hesaplamayla ilgili açıklamada bulundu. Kurumun sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere verildi:

“Bilindiği üzere Ramazan Bayramı tatili 1-6 Haziran tarihleri arasındadır. 7 Haziran 2019 Cuma günü saat 14:30’da yapılacak olan teminat bildiriminde, risk teminatına ve YEK teminatına 7 günlük tutarlar dahil olacaktır. Bildirilen toplam teminat değerleri aynı gün (7 Haziran) saat 17:00 ve bir sonraki iş günü olan 10 Haziran tarihi saat 11:00 teminat kontrollerinde geçerli olacaktır.

YEK teminatı hesabında kullanılan öngörülen YEKDEM birim maliyetleri Haziran -Aralık 2019 dönemleri için güncellenmiştir. Haziran dönemi için YEK teminatı hesabında kullanılacak öngörülen birim maliyet 111,72 TL/MWh’tir. Konuya ilişkin duyurumuz 23 Mayıs tarihinde yayınlanmış olup duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

GÖGİ teminatı hesabına ilişkin duyurumuz ise 6 Mayıs tarihinde yayınlanmış olup duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Teminatların tamamlanması hususunda problem yaşanmaması açısından GÖGİ teminatı hesabı, Haziran dönemi öngörülen YEKDEM birim maliyeti ve ek teminat artışına ilişkin açıklanan durumların göz önünde bulundurulması önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.