30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ Baraj Verilerini Yayınlamaya Başladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ, 2 Kasım tarihi ititbariyle Şeffaflık Platformu’nda Baraj Verileri yayımlanmaya başladı.

EPİAŞ’ın sitesindeki konuyla ilgisi ilanı şöyle oldu:

“Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 5629-17 sayılı Kurul Kararı ile enerji piyasalarında katılımcıların bilgiye zamanında, doğru ve eşit bir şekilde ulaşması, adil, sürdürülebilir ve öngörülebilir bir piyasa ortamının tesis edilmesi için Şirketimiz tarafından Şeffaflık Platformu işletilmekte ve geliştirilmektedir.

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin verilerin yer aldığı platformda Üretim, İletim, Tüketim, Piyasalar, Doğal Gaz alanlarına ait veriler katılımcılarımızın ve kamuoyunun kullanımına sunulmakta ve Kurul Kararına istinaden yeni veriler eklenmeye devam etmektedir.

Bu kapsamda Barajlar başlığı altında yer alacak Günlük Kot, Aktif Doluluk Oranı, Aktif Hacim, Günlük Hacim, Suyun Enerji Karşılığı ve Baraj Bilgileri platforma 30.10.2018 tarihi itibariyle eklenmiştir. İlgili verileri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından günlük bazda EPİAŞ’a bildirilmektedir. Veriler her gün saat 17:00 da nihai halini almaktadır ve veriler günlük olarak yayınlanacak olup geçmişe dönük veri temin edilemeyecektir. İlgili veriyi platform üzerinden çeşitli dosya formatlarında temin edebilirsiniz.

Verilere ilişkin her türlü talep ve önerilerinizi seffaflik@epias.com.tr adresine gönderebilirsiniz.”

EPİAŞ’ın barajlar ilgili 2 Kasım verilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.