30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ API’lara Yeni Veriler Ekledi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ, uygulamalarına ait web servislerinin sunulduğu EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden sunulan API’lara yenileri ekledi.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ), uygulamalarına ait web servislerinin sunulduğu EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden sunulan API’lara yenileri ekledi. Kullanıma açılan API’lar şöyle oldu:

  • Gün Öncesi Piyasası (Yeni)
  • Gün İçi Piyasası (Yeni)
  • Dengeleme Güç Piyasası (Yeni)
  • Kullanıcı Kimlik (Yeni)
  • Serbest Tüketici (Yeni)
  • Şeffaflık Platformu

EPİAŞ yapılan yenilikleri ilgilere şöyle duyurdu:

“Bu uygulama web servisleri, kullanıma sunuldukları mevcut adreslerine ek olarak EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden de hizmet verecektir.

İleri bir tarihte yapılacak duyuru ile bu uygulama web servislerinin, yalnızca EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden hizmet vermeye başlayacağı tarih belirtilecek ve bu tarihten önce yazılımlarınızda bu uygulama web servisleri ile olan entegrasyonlarınızı EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden sunulan API’lar ile yapmanız konusunda hatırlatmada bulunulacaktır.

Ancak bu duyuruyu beklemeden, belirtilen uygulama web servisleri ile olan entegrasyonlarınızı, EPİAŞ Geliştirici Portalı üzerinden sağlayacak şekilde değişikliklerinizi önceden yapmanızı öneririz.

EPİAŞ Geliştirici Portalı’na erişebilmek için, firma/kişilerin EPİAŞ’a IP adreslerinin tanımlanması konusunda başvuruda bulunması gerekmektedir. Portalı yeni kullanmaya başlayacak müşterilerimiz, linkte bulunan kılavuzdan faydalanarak IP tanımı için başvuruda bulunabilir, portala erişimleri sağladıktan sonra da portal kullanımına dair bilgiyi Sıkça Sorulan Sorular kısmından elde edebilirler.

EPİAŞ Geliştirici Portal’ına erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://apiportal.epias.com.tr/exchange/

İletişim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.