30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPİAŞ 2018 Piyasa İşletim Gelir Tavanı Giderlerine İstinaden Kararları Yayınladı

EPİAŞ 2018 yılı Piyasa İşletim Gelir Tavanı Giderlerine İstinaden Kararları bugünkü Resmi Gazetede Yayınladı

Buna göre;

EPDK; Enerji Piyasaları İşletme Anonim Ortaklığı Şirketi’nin (EPİAŞ) 2018 yılı piyasa işletim gelir tavanını onaylayarak bugünkü resmi gazetede yayınladı.

Bu doğrultuda

  • EPİAŞ 2018’de hizmet binası alımı yapmaması durumudan amortisman ve kira giderlerine istinaden düzetmeler sonraki yıl piyasa işletim gelir tavanında yapılmasına
  • EPİAŞ 2018 Piyasa işletim gelir tavanı (PİGT) öngörülen 15.595.344 TL ARGE 15.595.344 TL ARGE harcama tutarının 2018 yılında gerçekleşecek ARGE harcama tutarından fazla olması durumunda aradaki farkın paranın zaman değeri dikkate alınarak Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketinin 2020 yılı piyasa işletim gelir tavanında yer alacak ARGE harcama tutarından düşülmesine, karar verildi.

 

  • EPİAŞ (PİGT) karşılanması için Organize Toptan Doğalgaz Satış Piyasası işletim Gelir Tavanının Karşılanması için Uygulanacak Bedel ve komisyonlar ile uygulamaya ilişkin Yöntem Bildirimi’nin kabul Edilmesine ve 2018 Yılı piyasa işletim ücretlerinin bu yöntem bildirimleri kapsamında uygulanmasına karar verildi.
  • Elektrik Piyasası İşletim Gelir Tavanının Karşılanması için Uygulanacak bedel vemKomisyonlar ile Uygulamaya İlişkin Yöntem bildirimi yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.