30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPGİS’ten Akaryakıt İstasyonlarına “Tropik Fırtına” Uyarısı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), Akdeniz ve Ege Bölgelerinde “tropik fırtına” beklentisine karşı akaryakıt istasyonlarını tedbir almaları konusunda uyardı.

EPGİS’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda,Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre bugünden hafta sonuna kadar Akdeniz ve Ege Bölgelerinde “tropik fırtına” beklentisinin olduğunu, olası şiddetli rüzgar ve su taşkınlarına karşı akaryakıt istasyonlarını gerekli kontrolleri yapıp, tedbir almaları konusunda uyardı.

Ayrıca EPGİS’in hesabından paylaştığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ait uyarı şöyle:

Yapılan son değerlendirme ve analizlere göre bugün öğleden sonra Orta Akdeniz’de oluşması beklenilen Alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetini arttırması ve Tropik Fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Orta Akdeniz’de oluşması beklenen Fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket etmesi beklenmektedir.

Farklı tahmin senaryolarında fırtınanın şiddeti ve yeri konusundaki belirsizlikler halen devam etmektedir. Bununla birlikte Fırtınanın Ege bölgesini etkilemesi durumunda, 30 Eylül 2018 Pazar günü, rüzgar hızının 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak fırtınanın oluşumu ve gelişimi takip edilmekte olup; Fırtınanın yön, şiddet ve etkileyeceği alan konusunda gerekli olduğunda tahmin, uyarı ve açıklamalar yapılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.