30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK’dan 2 Şirketin Petrol Arama Ruhsat Talebine Red

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Traoil Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim Sanayi Tic. AŞ ile Çalık Petrol Arama Üretim San. ve Tic. AŞ’nin Diyarbakır’da petrol arama ruhsat talebini reddetti.

EPDK’nın, Diyarbakır’da petrol aramak isteyen şirketlerin ruhsat taleplerine ilişkin kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlar şöyle:

“Çalık Petrol Arama Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin Diyarbakır il sınırları dahilinde 30.533 hektarlık M44-a2, a4 paftaları için petrol arama ruhsatı verilmesine ilişkin müracaatı incelenmiş, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 7 ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 9 ve 10’uncu maddeleri gereğince talebin reddine karar verilmiştir.

Traoil Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim Sanayi Tic. A. Ş.’nin Diyarbakır il sınırları dahilinde 30.533 hektarlık M44-a2,a4 paftaları için petrol arama ruhsatı verilmesine ilişkin müracaatı incelenmiş, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 7 ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 9 ve 10’uncu maddeleri gereğince talebin reddine karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.