30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Yurt İçi Kaynak Saptama Çizelgesi’nin Doldurulmasını İstiyor!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası’nda faaliyet gösteren lisans sahibi tüzel kişilerden Yurt İçi Kaynak Saptama Çizelgesi’ni doldurmalarını istiyor.

EPDK, Türkiye’deki elektrik üretim santrallerinin durumunu tespit etmek amacıyla Elektrik Piyasası’nda faaliyet gösteren lisans sahibi tüzel kişilerden Yurt İçi Kaynak Saptama Çizelgesi’ni Ocak ayında kadar doldurarak Kuruma teslim etmeleri gerektiğini bildirdi.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Elektrik Piyasası’nda faaliyet gösteren (Üretim, İletim, Dağıtım, OSB Dağıtım, OSB Üretim) lisans sahibi tüzel kişilerce ‘2019 Yılı Yurt İçi Kaynak Saptama Çizelgesi’nin ilgili kısımlarının Aralık 2019 sonu itibariyle her lisans için ayrı ayrı doldurularak ve şirketi temsile yetkili kişi/kişiler tarafından şirket kaşesiyle birlikte imzalanarak, en geç 02/01/2020 tarihine kadar resmi yazı ekinde Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına sunulması gerekmektedir. Önemle duyurulur.” 

Formu indirmek için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/11/Yurt-İçi-Kaynak-Saptama-Çizelgesi.xlsx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.