30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


EPDK, Üretim, Dağıtım ve Ticaret Paydaşlarıyla Toplanacak

ANKARA ( Enerji Portalı) – Elektrik Piyasası Daire Başkanı Dr. Refik Tiryaki, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılacak mevzuat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Elektrik Piyasası Daire Başkanı Dr. Refik Tiryaki, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) olarak bu hafta mevzuat çalışmalarının “iyi yönetişim” ve “katılımcılık” ilkelerine uyumu amacıyla ÜRETİM, DAĞITIM ve TİCARET segmenti paydaşlarıyla ayrı ayrı toplantı yapılacağını açıkladı.

Elektrik Piyasası Daire Başkanı Dr. Refik Tiryaki, düzenlenecek olan etkinliği sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu:

“EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Sektörü dinliyor. EPDK olarak sektör paydaşları ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin kamu idaresi karar alma süreçlerine yansımasını teminen çeşitli süreçler yürütüyoruz. Bu kapsamda 2020 yılında gerçekleştirmeyi öngördüğümüz mevzuat çalışmalarının ‘iyi yönetişim’ ve ‘katılımcılık’ ilkelerine uyumu amacıyla elektrik ÜRETİM , DAĞITIM ve TİCARET segmentlerinin tüm paydaşlarını 15 ve 16 OCAK tarihlerinde ayrı ayrı toplantılara davet ettik, Sektörü Dinliyoruz. Bu doğrultuda;

14 Ocak 2020 Salı günü saat 14.00-16.00 ÜRETİM segmenti paydaşlarını,

15 Ocak 2020 Çarşamba saat 10.00-12.00 DAĞITIM segmenti paydaşlarını,

15 Ocak 2020 Çarşamba saat 14.00-16.00 TİCARET segmenti paydaşlarını dinleyeceğiz.

Toplantılar Kurumumuzun “Mustafa Kemal Mahallesi, 2078. Sokak No:4 06510 Çankaya/ ANKARA” adresindeki yeni hizmet binasında yapılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir