30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Petrol Piyasası İçin Yeni Bir Düzenleme Getiriyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası ile ilgili yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor.

EPDK, Yerli ham petrolün rafinerici lisansı sahipleri tarafından alıma ilişkin hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi amacıyla “Rafinerici Lisansı Sahiplerinin Yerli Ham Petrol Alımlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı” hazırladığını duyurdu.

Kurum tarafından hazırlanan taslak kamuoyunun görüşüne sunuldu.

EPDK tarafından konuyla ilgili açıklamada şunlar ifade edildi:

Yerli ham petrolün rafinerici lisansı sahipleri tarafından alıma ilişkin hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi amacıyla “Rafinerici Lisansı Sahiplerinin Yerli Ham Petrol Alımlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı” hazırlanmıştır. Söz konusu Taslak Karar 08/11/2019 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacaktır.

İlgililerin Taslak Karar hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde “.DOCX veya .DOC” formatında bilgipetrol@epdk.org.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Petrol Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Taslağı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/Rafinerici-Lisansı-Sahiplerinin-Yerli-Ham-Petrol-Alımlarına-İlişkin-Usul-Ve-Esaslar-Hakkında-Kurul-Karar-Taslağı.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Formu indirmek için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/Görüş-Bildirim-Formuuu.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.