30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Önlisans ve Lisans İşlemlerindeki Prosedürü Yeniden Belirledi!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik piyasasındaki önlisans ve lisans işlemlerinde uygulanacak usul ve esasları yeniden belirledi.

EPDK, 8674 nolu karar ile 10/05/2018 tarihli ve 7828 sayılı Kurul Kararı ile onaylanan “Önlisans ve Lisans İşlemleri İle İlgili Başvurularda Sunulması Gereken Bilgi ve Belgeler Listesi’ni” yürürlükten kaldırarak yeni bir düzenleme getirdi.

Kurum, “Önlisans ve Lisans İşlemleri İle İlgili Başvurulara İlişkin Usul ve Esaslar” başlığı altında elektrik piyasasındaki önlisans ve lisans işlemlerinde uyulması gereken usul ve  ve esasları yeniden belirleyerek kamuoyuna duyurdu.

Buna göre; önlisans, üretim lisansı, tedarik lisansı ve bunlara ilişkin tadil, birleşme veya bölünme onay, tesis/proje devri onay ve sona erdirme başvuruları ile üretim lisansı kapsamında YEKDEM başvuruları EPDK Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda elektronik başvuru yetkilisi eliyle yapılacak.

İletim, dağıtım, Organize Sanayi Bölgesini (OSB) dağıtım, OSB üretim, OSB üretim önlisans ve piyasa işletim lisanslarına ilişkin başvurular ile nükleer enerjiye dayalı önlisans ve üretim lisansı başvuruları ve bunların tadili ile sona erdirilmesine ilişkin başvurular ise yazılı olarak yapılacak.

“Önlisans ve Lisans İşlemleri İle İlgili Başvurulara İlişkin Usul ve Esaslar” ı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/07/Önlisans-ve-Lisans-İşlemleri-İle-İlgili-Başvurulara-İlişkin-Usul-ve-Esaslar-8.7.2019.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.