30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Lisanslı Üreticilerden İlerleme Raporlarının Gönderilmesini İstiyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPDK, ilerleme raporlarının kuruma bildirilmesini gerektiğini yükümlü olan üretim lisansı kişilere anımsattı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ilerleme raporlarının kuruma bildirilmesini gerektiğini yükümlü olan üretim lisansına sahip kişilere anımsattı. EPDK’nın sitesinde yer duyuruda şöyle denildi:

“Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinin (Yönetmelik) 52. maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde üretim faaliyeti göstermek üzere Kurumumuzdan üretim lisansı almış tüzel kişiler, tesis tamamlanma tarihine kadar gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında her yılın Temmuz ve Ocak aylarında sırasıyla yılın ilk ve ikinci yarısındaki gerçekleşmeleri Kurumumuzca belirlenen ilerleme raporu formatına uygun olarak Kurumumuza sunmakla yükümlü kılınmışlardır.

Söz konusu ilerleme raporlarının, Temmuz 2018 döneminden itibaren elektronik ortamda alınmaya başlanmıştır. Bu çerçevede; ilerleme raporu sunma yükümlülüğü bulunan ve henüz bildirim yetkililerini tanımlamayan tüzel kişilerin, lisans sahibi adına elektronik imza ile bildirim yapma konusunda etkilendirilecek kişileri Kurumumuz Enerji Bildirim Sistemine tanımlamaları gerekmektedir. Tanımlama işlemi gerçekleştirilirken Kurumumuz internet sayfasının http://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/19-37/bildirim-sistemine-giris uzantısında belirtilen adımları takip ederek söz konusu uzantıda belirtilen yetkilendirilmiş kişilere ilişkin belgeleri, Kurumumuza ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca; ilerleme raporlarının sunulmasına ilişkin ayrıntılı bilgiye, Kurumumuz internet sayfasının http://www.epdk.org.tr/Detay/Icerik/3-0-86-3/elektriklisans-islemleri uzantısında yer alan “İlerleme Raporu Formatı” başlıklı bölümden ulaşılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.