30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Limit İşlemleri İle İlgili Önemli Bir Duyuruda Bulundu!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), limit işlemleri ile ilgili önemli bir duyuruda bulundu.  EPDK, Limit Ekranları’nın yeniden tasarlandığını açıkladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), limit işlemleri ile ilgili önemli bir duyuruda bulundu.  EPDK, Limit Ekranları’nın yeniden tasarlandığını açıkladı. EPDK’nın sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Piyasa Katılımcılarımız,

STP’de hatalı teklif girişler sebebiyle oluşabilecek mali risklerin önlenebilmesi için EKYS yazılımında “Limit Ekranları” ayarları bulunmaktadır. EKYS yazılımında “Limit Ekranları” yeniden tasarlanarak 15.01.2019 itibarıyla test ortamında aktif hale getirilmiş ve siz katılımcılarımızın kullanımına açılmıştır.

Değişiklikler, EKYS’de (test ortamında) “Limit İşlemleri” sekmesi altındadır. Burada yapacağınız limit değişikliklerini STP Test ekranlarında kontrol ederek vereceğiniz tekliflerin limitler dahilinde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Değişikliklerin 21.01.2019 Pazartesi günü canlı ortama alınması planlanmış olup, test ortamında yaptığınız kontroller neticesinde görüş ve önerilerinizi dogalgaz@epias.com.tr mail adresine göndermeniz önem arz etmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.