30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK İkinci Başkanlığı’na Atanan Zekeriya Gökşenli Kimdir?

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığına atanmasına karar verilen Zekeriya Gökşenli, kurulda üye olarak görev yapmaktaydı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığının konuya ilişkin kararında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığına Zekeriya Gökşenli’nin atanmasına karar verildi.

Zekeriya Gökşenli 1962 ylında Kahramanmaraş doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü Adana Müessese Müdürlüğü’nde avukat olarak göreve başladı.

1997 yılında Türkiye Elektrik Üretim ve İletim A.Ş.’de hukuk müşaviri olarak görev yapan Gökşenli,  Yap-İşlet-Devret, İşletme Hakkı Devri projelerinde ve mobil santrallerin hizmete alınmasında da çalıştı.

2003 yılında Türkiye Elektrik İletim A.Ş’ye 1.Hukuk Müşaviri olan Gökşenli,  2004 yılından itibaren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda önce Grup Başkanı ardından Hukuk Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Hukuk Grubu Üyesi olan Gökşenli İngilizce biliyor.

4 Ocak 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Kurul Üyesi olarak görev yapan Gökşenli, 20 Şubat 2014 tarih ve 28919 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kurul Üyesi olarak atanmıştı.

Zekeriya Gökşenli, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.