30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Elektrik Üretimi Yapan Tüzel Kişileri Uyardı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik üretimi yapan tüzel kişilere ilerleme raporlarının Ocak ayının sonuna kadar iletmeleri gerektiğini anımsattı.

EPDK tarafından elektrik üretim lisansı almış tüzel kişilerin tesis tamamlama tarihine kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlere ilişkin yılda iki kere göndermekle yükümlü olduklarını belirtilerek 2020 yılındaki ilk raporların 31 Ocak 2020 tarihine kadar kuruma iletilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Konuyla ilişkin EPDK şu açıklamada bulundu:

“Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinin (Yönetmelik) 52 nci maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde üretim faaliyeti göstermek üzere Kurumumuzdan üretim lisansı almış tüzel kişiler, tesis tamamlanma tarihine kadar gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında her yılın Temmuz ve Ocak aylarında sırasıyla yılın ilk ve ikinci yarısındaki gerçekleşmeleri Kurumumuzca belirlenen ilerleme raporu formatına uygun olarak Kurumumuza sunmakla yükümlü kılınmışlardır.

Bu çerçevede; ilerleme raporu sunma yükümlülüğü bulunan tüzel kişilerin, 31 Ocak 2020 tarihine kadar söz konusu raporları Kurumumuz Enerji Bildirim Sistemi üzerinden sunmaları gerekmektedir

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.