30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK: Elektrik Fiyatlarında Tüketiciye Yansıyan Herhangi Bir Zam Yok

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPDK, elektrik fiyatları ile ilgili çıkan yanlış haberler üzerine bir açıklama yaptı. Kurum, elektrik fiyatlarında tüketiciye yansıyan herhangi bir zam olmadığını belirtti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik fiyatları ile ilgili çıkan yanlış haberler üzerine bir açıklama yaptı. Kurum, elektrik fiyatlarında tüketiciye yansıyan herhangi bir zam olmadığını belirtti.

Konuyla ilgili EPDK tarafından yapılan açıklamalar ise şöyle:

“1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir.

Resmi Gazete’de yayımlanan tarifelerin tüketicilere zam olarak yansıyacağı şeklinde bazı medya organlarında haberler yer almıştır. Bilindiği üzere elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur söz konusudur.

Bunlardan bazıları dönemsel olarak artış yönünde, diğer bazıları ise azalış yönünde değişebilmektedir. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir.

Daha önce Kurumumuz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda tekrar etmek isteriz ki, tüketicinin faturasına yansıyan bir artış, bir zam yoktur.

Kamuoyunu yanıltıcı haberlere itibar edilmemesini önemle rica eder, iyi çalışmalar dileriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.