30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği Taslağını Yayımladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – EPDK, Elektrik depolama faaliyetlerine ilişkin olarak hazırladığı Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağını yayımladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik depolama faaliyetlerine ilişkin olarak hazırladığı Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağını yayımladı. Kurum, taslak ile ilgili kamuoyunun görüşlerini 8 şubat 2019 tarihine kadar iletebileceklerini ifade etti.

EPDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Elektrik depolama faaliyetlerine ilişkin olarak Elektrik Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği Taslağı ve Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliklerinde ve Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Taslaklar ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 8 Şubat 2019 tarihine kadar görüşe açılmıştır.

İlgililerin değişiklik taslakları hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 8 Şubat 2019 tarihine kadar (MS Word) formatında otep@epdk.org.tr e-posta adresine göndermeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur. Görüşlerin bildirilmesinde Görüş Bildirim Formunun kullanılması rica olunur. Uygun formatta gönderilmeyen görüşler dikkate alınmayacaktır.”

İlgili belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.