30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Doğal Gaz Piyasasında Çeşitli Düzenlemeler Yapacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğal gaz sektörüne ilgilendiren çok önemli iki mevzuat hazırlıyor.

EPDK, “Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerinin Dağıtım Bölgesi Genişlemelerinin Süreli Yatırım Yükümlülüğü İncelemelerine İlişkin Usul ve Esaslar” ile Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) veya Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) İle Beslenmesine İlişkin Usul Ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar”ın taslak halini tamamladı.

Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerinin Dağıtım Bölgesi Genişlemelerinin Süreli Yatırım Yükümlülüğü İncelemelerine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı hakkındaki görüşlerin, Taslaklara Verilecek Görüşlerde Kullanılacak Form’a işlenerek 01 Ağustos 2019 tarihine kadar “MS Word” formatında dogalgazdagitim@epdk.org.tr adresine elektronik posta ve kurumun Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığına yazılı olarak gönderilmesi gerekiyor.

08/06/2017 tarihli ve 7110-7 Sayılı Kurul Kararı İle Belirlenmiş Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) Veya Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) İle Beslenmesine İlişkin Usul Ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul Ve Esaslar Taslağı hakkındaki görüşlerin, Taslaklara Verilecek Görüşlerde Kullanılacak Form’a işlenerek 17 Temmuz 2019 tarihine kadar “MS Word” formatında dogalgazdagitim@epdk.org.tr adresine elektronik posta ve Kurumumuz Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığına yazılı olarak gönderilmesi gerekiyor.

LNG Veya CNG İle Beslenmesine İlişkin Usul Ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul Ve Esaslar Taslağı için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/07/LNG-Veya-CNG-İle-Beslenmesine-İlişkin-Usul-Ve-Esaslarda-Değişiklik-Yapılmasına-Dair-Usul-Ve-Esaslar-Taslağı.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Taslaklara Verilecek Görüşlerde Kullanılacak Form için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/07/Taslaklara-Verilecek-Görüşlerde-Kullanılacak-Form.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Süreli Yatırım Yükümlülüğü İncelemelerine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/07/Süreli-Yatırım-Yükümlülüğü-İncelemelerine-İlişkin-Usul-ve-Esaslar-Taslağı.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.