30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Akaryakıt Piyasasında Yeni Düzenlemeler Yaptı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Kararı”nı açıkladı.

EPDK, piyasaya arz edilmek üzere stok izleme sistemi kapsamında izlenen tanklarda yer alan akaryakıtların kalite ve miktarına ilişkin ayrılıkların belirlenebilmesi amacıyla; ulusal marker ölçümünün yapılması, akaryakıtların teknik düzenlemelere uygunluğunun izlenmesi, ulusal marker stok kontrolünün gerçekleştirilmesi ve stok izleme sistemi kapsamındaki ölçüm sistemlerinin kontrolü faaliyetleri için bir karar aldı.

Belirlenen amaçlar için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 14.11.2019 tarihli toplantısında “Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Kararı” başlığı altında yapılması gerekenleri belirledi. Söz konusu kurul kararı 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girmek üzere bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

11 maddeden oluşan ve 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek kurul kararına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kurul kararını okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/11/EPDKnın-8934-Nolu-Kurul-Kararı.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.