30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, Akaryakıt Piyasası İçin Yeni Bir Düzenleme Hazırlıyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı”nı kamuoyunun görüşüne açtı.

Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Petrol piyasasında piyasaya arz edilmek üzere stok izleme sistemi kapsamında izlenen tanklarda yer alan akaryakıtların kalitesine ve diğer hususlara yönelik risklerin belirlenebilmesi amacıyla, ulusal marker ölçümünün yapılması, akaryakıtların teknik düzenlemelerde yer alan özellik değerlerinin izlenmesi, ulusal marker stok kontrolünün gerçekleştirilmesi ve stok izleme sisteminin kontrolü faaliyetlerinin sağlanabilmesi amacıyla “Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı” hazırlanmıştır. Söz konusu Taslak Yönetmelik 23/09/2019 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacaktır.

İlgililerin Taslak Karar hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde “.DOCX veya .DOC” formatında bilgipetrol@epdk.org.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Petrol Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili EPDK Kurul Kararı Taslağı’na ulaşmak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/08/Depolardaki-Akaryakıt-Kalitesinin-İzlenmesi-Sistemine-İlişkin-Usul-Ve-Esaslar-Hakkında-Kurul-Karar-Taslağı.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

EPDK Görüş Bildirim Formu için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/08/Görüş-Bildirim-Formu.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.