30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, 2020 Yılının İlk Talep Çağrısı Metnini Yayımladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ŞİD ve spot boru gazı ithalatına konu edilecek ilk çeyreklik (Ç1) ve ilk aylık (A1) kapasite ürünlerinin dağıtılması amacıyla yapılacak Talep Toplama ve/veya Yarışmaya ilişkin açıklamada bulundu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada; 12.12.2019 tarihindeki toplantıda ŞİD değişikleri yapıldığı belirtildi.

Diğer yandan EPDK, Başvuru Sistemi Doğal Gaz Spot Boru Gazı Kapasitesi Rezervasyon Yarışması Kullanıcı Kılavuzu kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu kılavuzda, Elektronik Platforma ve yarışmaya dair detaylı bilgiler yer alıyor.

EPDK tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Spot Boru Gazı İthalat Miktarı ve Uygulama Yönteminin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar  doğrultusunda, spot boru gazı ithalatına konu edilecek ilk çeyreklik (Ç1) ve ilk aylık (A1) kapasite ürünlerinin dağıtılması amacıyla yapılacak Talep Toplama ve/veya Yarışmaya ilişkin tüm hususları içeren 12/12/2019 tarihli ve 8981 sayılı Kurul Kararı ve eki Talep Çağrısı metni kabul edilmiş olup, Ek-1’de kayıtlı dosyada yer almaktadır. Bununla birlikte, Talep Toplama ve/veya Yarışmanın düzenleneceği elektronik platforma ilişkin hazırlanan ve ‘platforma giriş’, ‘teklif girme’, ‘yarışma sonuçlarını görüntüleme’ vb. işlemlere ilişkin tüm detayların yer aldığı bir ‘elektronik platform kullanım kılavuzu’ hazırlanmış olup, Ek-2’de kayıtlı dosyada yer almaktadır.”

ŞİD Değişikliği kararını okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/12/ŞİD-değişikliklerine-ilişkin-alınan-12122019-tarihli-ve-8982-sayılı-Kurul-Kararı.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Kılavuzu okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/12/Elektronik-Platform-Kullanım-Kılavuzu.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Çağrı metnini okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/12/2020-Yılı-Ç1-A1-Talep-Çağrısı-Metni.docx Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.