30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPDK, 2020 Gaz Yılı Talep Çağrıları Tarihini Değiştirdi!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2020 yılına mahsus olmak üzere ilk  talep çağrısı tarihini değiştirdi.

EPDK, 31/10/2019 tarihli toplantısında 2020 Gaz Yılı için yeni bir karar aldı. İletim şebekesi Malkoçlar Giriş Noktası ile Kıyıköy Giriş Noktası bakımından belirsizlikler mevcut olması ve TANAP Seyitgazi Giriş Noktasının Maksimum Ayrılabilir Kapasite (MAK) değerinde gaz yılı içerisinde değişiklik öngörülmesi nedenleriyle, Spot Boru Gazı İthalat Miktarı ve Uygulama Yönteminin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar kapsamında yapılması gereken talep çağrıları ile ilgili şu kararları aldığını duyurdu:

  1. 2020 Gaz Yılı’na mahsus olmak üzere yıllık talep çağrısı yapılmayacak.
  2. Gaz yılı öncesinde en geç 1 Kasım tarihine kadar yapılması öngörülen ilk talep çağrısının 2020 Gaz Yılı’na mahsus olmak üzere Aralık ayı içerisinde yapılacak.
  3. 2020 Gaz Yılı için talep çağrılarına konu edilecek kapasite ürününün/ürünlerinin türünün (Çeyreklik ve/veya Aylık) ilgili talep çağrısına ilişkin Kurul kararında belirlenecek.

İlgili kararı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/11/EPDKnın-8912-Nolu-Kararı.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.