30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


EPC Firması Ne Demek?

Epc Nedir?

EPC, kelime kökeni ingilizcedir.  ‘Engineering Procurement and Construction’ kelimelerinin kısa şeklidir. Türkçe Manası ‘Mühendislik, Tedarik ve Kurulum’ olarak karşılık bulmaktadır. EPC Firmaları temelde de kelimelerin açılımındaki işleri GES için yapan firmalardır.

EPC Firmaları uzmanlık gerektiren, bu doğrultuda da karlı firmalardır. Özellikle GES sektörünün hızla yayılması ve devlet teşvikleri GES için EPC Firmalarının artmasını sağlamıştır. EPC Firmaları aynı zamanda müteahhit firmanın tüm mühendislik, üretim, montaj ve teslim işlemlerini yapmaktadırlar. GES sistemlerinin kalıcı ve sürdürülebilir halde kalması içinde aynı zamanda teknik bakım ve destek hizmetlerini de vermektedirler.

EPC Firması seçerken nelere dikkat edilmelidir?

GES için yatırım yapacaksanız yaptığınız yatırımda sağlam ellerde olması gerekmektedir.  Özellikle GES ilişkin hukuki düzenlemelerin yayınlanmasından sonra Yerli ve Yabancı pek çok firma sektörde faaliyet göstermeye başlamıştır. Ancak EPC’nin kelime anlamında olduğu gibi EPC firmalarında Mühendislik tarafının güçlü, etkin ve yetkin olması, Tedarik Zincirinin kuvvetli olması çünkü zaman planlamasındaki bir aksaklık yatırımınızın gecikmesine yani kardan zarara yada yatırımınızın hiç gerçekleşmemesine sebebiyet verebilir. Kurulum; Elinizde Doğru kadro yoksa doğru tedarik zinciri yoksa sistemin tamamlanmayacağı nasıl açıksa doğru kurulum yapılmadığı takdirde sistem hiç çalışmayabilir yada belli bir zaman sonra yanlış kurulan GES size çok daha pahalıya mâl olabilir. Bu sebeple EPC Firma seçiminde deneyimli referansları güçlü ekibine yatırım yapan gelişmeye açık, yalnız GES sisteminin kurulması değil, sonradan ön görülemeyecek doğal sebeplerden kaynaklı arızalar için uzmanlaşmış yada sürekliliği sağlamak için devamlı hizmet alınacak kalitesini uygun fiyatlarla destekleyen  EPC Firmaları seçilmelidir.

EPC Firması Ne Demek?

İşte yatırımızı direk olarak etkileyecek en önemli soru belkide aslıdan bu olabilir Doğru EPC Firması Ne Demek? sorusu için Hatta EPC firması seçerken bu konuda piyasayı sürekli takip eden danışmanlardan destek alınmasıda doğru olacaktır. EPC firmaları Yalnız GES’te kullanılacak olarak sistem parçalarının değil aynı zamanda sürdürülebilirlik için yani BOS malzeme, tedarik, ve kurulumunda da doğru seçimleri yapabilen sizin yatırımınızı gözeten firmadır.

GES Güneş Enerjisi Santrali Nedir?

Fotovoltaik (PV) enerji sistemi Ne Demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.