30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

ENKA Enerji, “Sözleşme Bitti” Diyerek Doğal Gaz Santrallerinde Üretimi Durdurdu!

SAKARYA (Enerji Portalı) – Enka İnşaat’ın sahibi olduğu Adapazarı ve Gebze doğalgaz çevrim santrallerinde dün itibariyle üretim durdu. Bu durumu Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildiren firma, yeniden üretimin başlaması halinde bilgilendirme yapılacağını belirtti.

Sakarya’nın merkez Adapazarı ilçesi Taşkısığı Mahallesi’nde bulunan ENKA Enerji’ye ait Adapazarı Doğalgaz Çevrim Santrali ve Gebze Doğalgaz Çevrim Santrali, EÜAŞ ile olan Elektrik Satış Sözleşmesi’nin bittiği gerekçesiyle durduruldu.

EÜAŞ ile olan sözleşmesinin bittiği ve yenilenmediği gerekçesiyle durduruldu…

14 Ocak’ta Sakarya’nın Erenler ilçesinden geçen BOTAŞ’a ait doğalgaz boru hattındaki patlamanın ardından üretimi minimuma indiren ve arızanın giderilmesi sonrasında yeniden üretime başlayan santrallerin Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ile olan sözleşmesinin bittiği ve yenilenmediği gerekçesiyle durdurulduğu öğrenildi.

ENKA Enerji tarafından KAP’a yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Sahibi bulunduğumuz ve Yap İşlet modeli kapsamında geliştirilen Adapazarı ve Gebze doğalgaz kombine çevrim elektrik santrallerinin EÜAŞ ile olan Elektrik Satış Sözleşmesi’nin sonlanmasının ardından belirtilen santrallerde üretim durmuştur. Üretime tekrar başlandığında kamuoyuna bilgi verilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir