30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Enerjisa Üretim Yöneticileri Üniversitelilere Seminer Verecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerjisa Üretim; gençlere bilgi ve birikim aktarmak, onların fikirlerini sektöre kazandırmak amacıyla üniversitelerle işbirliklerine başladı. Bu amaçla başlattığı seminerlerle birlikte gençlerin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Enerji üretim şirketi Enerjisa Üretim, bilgi birikimini geliştirmek amacıyla üniversitelerle işbirliklerine başlıyor. İşbirliklerinden ilki olarak Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde açılan proje sınıfında gerçekleştirilecek enerji sektörü ile ilgili seminer dizileri, güz ve bahar dönemlerinde 20 hafta boyunca sürecek. Seminerler Enerjisa Üretim’in yöneticileri tarafından verilecek. Dönem sonlarında öğrencilerin teknik proje sunumlarını gerçekleştireceği program ile geleceğin çalışanları olan gençlerin sektörü ve sahayı daha iyi tanımaları amaçlanıyor.

Üniversite işbirliklerimiz, bilgi ve deneyimlerimizin transferi anlamında oldukça önemli bir adım”

Türkiye’nin lider elektrik üretim şirketi olarak bizler Enerjisa Üretim’de “daha güzel bir gelecek için yaşama saygı duyarak enerji üretiyoruz. Amacımız bilgi birikimini sürekli geliştiren, standartları belirleyen ve sektörün geleceğine yön veren enerji şirketi olmak. Bu amaç doğrultusunda bilgiye önem veriyoruz. Bu amacın hayata geçmesi yetkin insan kaynağı, uygun çalışma ortamı ve sistemler gerektiriyor. Bu nedenle sürekli gelişimi destekleyen yapımızla yeni projeler geliştiriyoruz.” diyen Enerjisa Üretim’in İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet R. Kumbasar; üniversite işbirliklerini, bilgi ve deneyimlerin transferi anlamında oldukça önemli bir adım olarak gördüklerini belirtti.

“Öğrencilerin hazırlayacağı proje ve tez çalışmaları, genç fikirlerin sektöre kazandırılmasına fırsat sağlayacak”

Kumbasar konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Boğaziçi Üniversitesi’nde vereceğimiz seminerlerle birlikte öğrenciler, Enerjisa Üretim’in uzun yıllardır biriktirmiş olduğu deneyim ve tecrübelerinden faydalanacaklar. Onların geliştireceği proje ve tez çalışmaları genç fikirlerin sektöre kazandırılmasına fırsat sağlayacak. Bu eğitimler hem onlar için hem de ilerleyen yıllarda teknisyen veya mühendis olarak aramıza katılacak olmalarından dolayı sektörümüz için çok kıymetli ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.